Перейти до основного вмісту

На Прикарпатті розпочалися вишколи по вивченню тактичної медицини та роботі малих груп

19/07/2018 - 19:50
перший вишкіл

Днями на історичній місцевості – Осовій Поляні, що в Рогатинському районі, де у 1943-1944 роках було місце таборування сотень УПА і де неодноразово бував Роман Шухевич, відбувся перший вишкіл під керівництвом командира обласного територіального загону УДА Прикарпаття Віталія Хованця.

Зважаючи на те, що в Україні нещодавно відзначали День медичного працівника, вишкіл вирішили провести по вивченню медицини, військової медицини, наданню першої домедичної допомоги, що може стати у пригоді не лише на передовій, а й у цивільному житті.

«У Івано-Франківську є наші побратими з медичного батальйону УДА «Госпітальєри», які самі пройшли горнило війни та врятували не одне життя нашим захисникам, а зараз самі борються із страшною хворобою. Це я про Сергія та Тетяну Мороз. Тому провести вишкіл на Осовій Поляні нам допомогла подруга «Гестапо» (Наталія Колодій) з Тернопільщини, яка має колосальний досвід та гарт в тактичній медицині», – каже член проводу УДА Василь Абрамів.

А командир обласного територіального загону УДА Прикарпаття Віталій Хованець наголошує: «Для вишколу ми сформували дві групи по вісім людей, які протягом двох днів жили на Осовій Поляні. Один день ми цілком присвятили вивченню тактичної медицини по натівському протоколу MARCH, а наступного дня вивчали тактичне пересування в малих групах та бойове залагодження в обороні і наступі. Уже незабаром відбуватимуться наступні вишколи, на які можуть зголошуватися усі охочі за телефоном 0673433023, або за адресою м. Івано-Франківськ, Площа Ринок 14 (3 поверх). Закликаємо усіх небайдужих пройти таке навчання, адже уміти не розгубитися в критичній ситуації, могти надати першу медичну допомогу – це обов’язок кожного».